CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?Giydirme Cephe

Keops Yapı

"Giydirme Cephe" özellikle taşıyıcı tip binalarda, binanın dış yüzeyinin alüminyum malzeme ile ana ve ara taşıyıcı elemanlar kullanılarak,  yapı malzemeleri ile bütünleştirilmesi işlemini kapsamaktadır.

 "Giydirme Cephe" binayı güneş ışınlarından ve zararlı dış etkilerden, yağmurdan, kinetik enerjiden, kapiler su (kılcal su) emmesinden, nispi rutubetten, gürültüden korur. Yalıtım kullanılmasına imkan sağlayarak enerji tasarrufu sağlar.

Alüminyum Doğrama

Her türlü iklim koşuluna dayanım gücü olan alüminyum, çeşitli alaşımlarla demir ve çelik kadar sağlam ve daha da dayanıklı hale getirilebilir. Ayrıca sonsuz bir tasarım esnekliğiyle dekoratif formlarda çözümler üretmeyi kolaylaştırmaktadır. Keops Yapı, "Alüminyum Doğrama" uygulamaları ile alışveriş merkezleri, okullar, fabrika yönetim binaları, tatil köyleri, oteller, site ve apartman gibi toplu yaşam alanlarındaki iç ve dış mekan tasarımlarını ihtiyaca göre zenginleştirerek kullanmaktadır.

Alucobond Cephe

"Giydirme Cephe" binayı güneş ışınlarından ve zararlı dış etkilerden, yağmurdan, kinetik enerjiden, kapiler su (kılcal su) emmesinden, nispi rutubetten, gürültüden korur. Yalıtım kullanılmasına imkan sağlayarak enerji tasarrufu sağlar. Çatlakların görünmesini önler, renk ve doku bozukluklarına yer bırakmaz, bakım ve onarım maliyetini en aza indirir.

Granit Seramik Kaplama

Çeşitli renk ve doku seçenekleriyle granit seramik kaplamalar, cephelere renk katmaktadır. Alt konstrüksiyonda alüminyum profillerin kullanılmasının yanı sıra ısı yalıtımı için önemli olan dış cephelerde seramik kaplama altında taş yünü veya cam yünü montajı da yapılmaktadır. Seramikler, alüminyum alt konstrüksiyona özel aparatlar yoluyla mekanik yöntemlerle monte edilmektedir. Keops Yapı, hızla montajlanabilen, iklim koşullarına dayanıklı ve cepheye yük getirmeyen hafif granit seramik kaplamaları başarıyla uygulamaktadır

Işıklık

"Işıklık Sistemleri" doğal ışığı bina içine olabildiğince optimal düzeyde yansıtarak aydınlık ve ferah mekanlar oluşturmak amacıyla yapılır. "Işıklık Sistemi" ile binalarda gün ışığı olumsuz hava koşullarından etkilenmeden ve zararlı UV ışınlarından arınmış olarak kullanılabilir.
Keops Yapı, "Işıklık Sistemleri"nde, camdan on iki kat hafif, darbelere karşı iki yüz kat daha dayanıklı polikarbonat levhalar kullanmaktadır.  İstenilen renkte boyanabilen alüminyum bağlantı profilleri ile çatıda tam bir sızdırmazlık sağlamaktadır.

Kapaklı Cepheler

Ticari Yapılar

Keops Yapı, "Kapaklı Cephe" uygularlarında camlar dışarıdan bir çerçeve içerisindeymiş gibi görünecek şekilde işlemi çözümleyebilmektedir. "Silikon Cephe"den farklı olarak bu camlar üzerine gelen alüminyum profiller, kapak gibi görünmektedir. Cephedeki kanatlar açılmak istendiğinde dışarıdan algılanamayacak şekilde gizli kanat uygulaması yapılabilmektedir. Keops Yapı, çeşitli kapak seçenekleriyle giydirme cepheli binaları müşterilerinin beklentileri doğrultusunda yapılandırabilmektedir.

Kompakt Laminat

"Kompakt Laminant" paneller, reçine emdirilmiş kağıtların yüksek sıcaklıkta preslenmesiyle, dış yüzeyinde dekoratif amaçlı melamin tabakası oluşacak biçimde imal edilen cephe malzemeleridir. "Kompakt Laminant" uygulaması, alüminyum alt konstrüksiyon üzerine montajlanarak uygulanır. Bu uygulamayla binanın cephesi, dış hava şartlarından korunarak UV ışınlarına karşı dayanıklı hale gelir, oksitlenmesi engellenir, yangına karşı gecikme sağlar, çatlama ve kırılmaya karşı dayanıklılığı artar, hava sirkülasyonuna izin verdiğinden rutubeti engeller.

Silikon Cepheler

Çerçevelerin içeride kalarak görünmeyecek şekilde camlara silikon ile sabitlenmesi yöntemidir. Dışarıdan bakıldığında sadece cam kaplama görünmektedir. Bu yöntem, binalara şık ve modern bir görüntü kazandırır. Keops Yapı’nın geliştirmiş olduğu sistemler ile yaptığı "Silikon Cephe" uygulamalarında cephenin dış yüzeyinde ince birleşim çizgileriyle bölünmüş kesintisiz cam cephe görüntüsü vardır. Cam paneller arasındaki sızdırmazlık çift EPDM fitil veya özel cephe silikonları ile sağlanır ve panel aralarındaki yalıtım sağlanmaktadır.

Transparan Cam

 
TOP

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart. I am alone, and feel the charm of existence in this spot, which was created for the bliss of souls like mine.

I am so happy, my dear friend, so absorbed in the exquisite sense of mere tranquil existence, that I neglect my talents. I should be incapable of drawing a single stroke at the present moment; and yet I feel that I never was a greater artist than now.

When, while the lovely valley teems with vapour around me, and the meridian sun strikes the upper surface of the impenetrable foliage of my trees, and but a few stray gleams steal into the inner sanctuary, I throw myself down among the tall grass by the trickling stream; and, as I lie close to the earth, a thousand unknown plants are noticed by me: when I hear the buzz of the little world among the stalks, and grow familiar with the countless indescribable forms of the insects and flies, then I feel the presence of the Almighty, who formed us in his own image.

Duis dictum tristique lacus, id placerat dolor lobortis sed. In nulla lorem, accumsan sed mollis eu, dapibus non sapien. Curabitur eu adipiscing ipsum. Mauris ut dui turpis, vel iaculis est. Morbi molestie fermentum sem quis ultricies. Mauris ac lacinia sapien. Fusce ut enim libero, vitae venenatis arcu. Cras viverra, libero a fringilla gravida, dolor enim cursus turpis, id sodales sem justo sit amet lectus. Fusce ut arcu eu metus lacinia commodo. Proin cursus ornare turpis, et faucibus ipsum egestas ut. Maecenas aliquam suscipit ante non consectetur. Etiam quis metus a dolor vehicula scelerisque.

Nam elementum consequat bibendum. Suspendisse id semper odio. Sed nec leo vel ligula cursus aliquet a nec nulla. Sed eu nulla quam. Etiam quis est ut sapien volutpat vulputate. Cras in purus quis sapien aliquam viverra et volutpat ligula. Vestibulum condimentum ultricies pharetra. Etiam dapibus cursus ligula quis iaculis. Mauris pellentesque dui quis mi fermentum elementum sodales libero consequat. Duis eu elit et dui varius bibendum. Sed interdum nisl in ante sollicitudin id facilisis tortor ullamcorper. Etiam scelerisque leo vel elit venenatis nec condimentum ipsum molestie. In hac habitasse platea dictumst. Sed quis nulla et nibh aliquam cursus vitae quis enim. Maecenas eget risus turpis.