CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

Temel Isıs Yalıtımı

Temel, bina yapısının toprağa oturduğu yerdir. Bina yere yerleşirken doğal olarak toprakla etkileşime girmektedir. Bu noktada binanın temel kısımlarının toprakla etkileşime girdiği yüzeylerde ısı ve su kaçakları oluşmaktadır. Her iki biçimde de oluşan kaçaklar yoğuşmaya, neme veya çürümeye en önemlisi "taşıyıcı sistem elemanları"nın (demirlerin) korozyonuna / oksitlenmesine yol açar. Bu bina güvenliği için kritik bir tablodur.

“Temel Isı Yalıtımı"nın (İzolasyonu) esas prensip ısı yalıtım işleminin / elemanlarının yapıyı dışarıdan sağlamca ve kesintisiz çevrelemesidir. Prensip olarak ısı yalıtımı ve su yalıtımı katmanları birbirlerini kesmeyecek şekilde yapılmalıdır. Böylelikle “Temel Isı Yalıtımı"yla ısı kayıpları azalır ve iyi bir "Su Yalıtımı"yla birlikte uygulandığında temelin yapısı dış etkenlere karşı korunarak yapının temel donatı ömrü de uzatılır. "Isı Yalıtım Kuralları" TS825 standardına göre belirlenmektedir. Toprak temaslı ısı yalıtım uygulamalarında XPS özellikli ve TSE & CE belgesine sahip ürünler kullanılmaktadır.

Keops Yapı, binanın temel yalıtım ihtiyacını çözümlerken hem işçilik olarak hem de kullandığı malzeme bileşenlerinin kalitesi açısından ödün vermeden çalışmaktadır.

TOP