CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

Temel Su Yalıtımı

Bir yapı ömrü ve sağlamlığını tehdit eden en önemli unsur “su”dur. Yapıya sızan su, yapıların taşıyıcı sistemlerindeki demir donatıları korozyona uğratarak, kesitlerinin azalmasına ve yük taşıma gücünün zayıflamasına sebep olur. Ayrıca su, soğuk mevsimlerde donarak, sıcak mevsimlerde ise buharlaşarak betonu olumsuz etkilemekte ve çatlakların oluşmasına yol açmaktadır. Bunun dışında su, içerisinde bulunan sülfatlar, temel betonuyla kimyasal reaksiyonlara girerek beton niteliğinin bozulmasına neden olmaktadır. Bu da yapının ömrünü ve mukavemetini olumsuz yönde etkilemektedir.

İşte yukarıdaki olumsuzluklardan korunmanın tek yolu "Temel Su Yalıtımı" yapmaktır. Ayrıca etkin bir su yalıtımı, binanın temelinden çatısına kadar tüm yapı elemanlarını kapsaması gerekir. Bir yapının uzun ömürlü mukavim olması için başlangıç aşamasında su yalıtımı kurallarına göre tasarlanması gerekir.

Keops Yapı, "Temel Su Yalıtımı"nı yapı ihtiyaçlarına uygun olarak suyun girebileceği tüm alanları hesaplayarak uygun çözümler üretmektedir.

TOP